Aktualności

Powinno się wiedzieć, że wszelkie kredyty gotówkowe bez bik są udzielana przez instytucje, które nie są bankami. Weryfikując zdolność kredytową swoich klientów, takie instytucje nie opierają swoich decyzji o historię BIK (Biuro Informacji Kredytowej). W praktyce oznacza to, że nawet jeśli mamy negatywną historię w BIK, to mamy możliwość ubiegać się o pożyczkę. Wyrażenie takie jest potocznym określeniem dla kredytów pozabankowych, chociaż instytucje, które ich udzielają często mają dostęp do takich danych. Nie znaczy to jednak, że instytucje niebankowe nie weryfikują nas w żaden sposób.

Kredyty z bik a bez biku

Należy mieć świadomość, że kredyt bankowy bez weryfikacji w bazie BIK jest obecnie praktycznie niemożliwy. Wszystkie banki oraz spółdzielnie oszczędnościowo-kredytowe współpracują z tą instytucją, aby w należyty sposób zweryfikować wiarygodność wnioskodawcy pożyczki. Osoby oceniane negatywnie w BIK i KRD nie mają możliwości uzyskania pożyczki w banku. Alternatywą dla nich będą wyłącznie prywatne firmy pożyczkowe.

Konsekwencje wzięcia kredytu bez bik

W zamian za zaufanie (bez analizy BIK) prywatny pożyczkodawca podwyższa przeważnie znacznie cenę pożyczki. Zdarza się, że każde wsparcie udzielane przez wszelkie instytucje, które nie są bankami, cechują się realną stopą procentową sięgającą nawet kilkuset procent. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kredyty gotowkowe bez bik są stosunkowo nowym sposobem pożyczania pieniędzy, który jednak konsumenci coraz częściej praktykują. https://www.splackredyty.pl/