Aktualności

Szafa pełna ubrań, a Ty nie wiesz co ubrać? Skorzystaj z tych wskazówek!

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu czuła się, jakby nie miała w co się ubrać, nawet stojąc przed szafą pełną ubrań. Istnieje wiele powodów, dla których mamy do czynienia z tym problemem, jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak proste są to powody (!). Przyjrzymy się niektórym z nich, spróbuj je zidentyfikować dla siebie i skorzystać z naszych inspirujących podpowiedzi. Dzięki temu następnym razem, gdy będziesz przeglądać butik internetowy – nie będziesz mieć wątpliwości, co wrzucić do wirtualnego koszyka.

Skąd problem pełnej szafy i braku pomysłu na outfit?

Choć wiadomo – ostatecznie jest to bardzo indywidualna i osobista sprawa, udało się nam wytypować kilka możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy:

  • robienie zakupów w niewłaściwych sklepach,
  • brak umiejętności prawidłowego dopasowywania kolorów,
  • niewłaściwie dobieranie obuwia, detali i akcesoriów.

Są też kobiety, które po prostu nie wiedzą, jak zaakcentować swoje najlepsze cechy i przez to podejmują złe modowo decyzje, wydając duże sumy pieniędzy. W rezultacie – bezwiednie przeglądamy butik online, wrzucając do niego, co tylko wpadnie nam w oko, a nasze szafy są pełne bezużytecznych rzeczy, których nigdy nie nosimy.

Skonsultowaliśmy się z kilkoma stylistami mody i na podstawie ich zaleceń opracowaliśmy kilka podstawowych zasad dotyczących stylu. Nie tylko pomogą Ci uporządkować szafę, ale zapewnią, że zawsze będziesz wyglądać wspaniale, bez wydawania mnóstwa pieniędzy na niepotrzebne ubrania i akcesoria.

Od czego zacząć kompletowanie szafy, która inspiruje?

Jeśli chcesz położyć kres problemowi „Nie mam w co się ubrać”, musisz przestać kupować przypadkowe przedmioty, nawet jeśli naprawdę Ci się podobają. Podchodząc do zakupów w sieci zawsze powinnaś mieć w głowie cały strój, łącznie z akcesoriami. Zanim zdobędziesz nową sukienkę, zadaj sobie w pierwszej kolejności pytanie, czy masz już coś do założenia z tym konkretnym fasonem. Jeśli od razu wymyślisz z 3-4 stylizacje z jej udziałem, śmiało – to będzie dobry zakup!

Znajdź butik internetowy zgodny z Twoim stylem!

Twój strój powinien dużo mówić o tym, kim jesteś. Jednak to wciąż nie wszystko! Równocześnie też powinien być odpowiedni dla cech takich jak:

  • wiek,
  • status,
  • sylwetka.

Pokażmy to na przykładzie – kiedy masz 20 lat, możesz bez najmniejszego problemu odpalić modny butik i śpiewająco wybrać sukienki, które nie są zbyt kosztowne, ponieważ Twój świeży wygląd to coś tak pięknego, że przyciąga więcej uwagi niż nawet najdroższe materiały, które miałabyś na sobie. Jeśli jednak masz 35 lat, Twój status i portfel pozwolą Ci sięgnąć w tym samym butiku po droższe kreacje, które są wykonane z najwyższej jakości tkanin i oferują oryginalne kroje i wzory. W ten sposób będziesz wyglądać szykownie i elegancko, a nie jak te kobiety, które starają się wyglądać jak 17-latka, kiedy są kimś innym.

Poświęć trochę czasu na analizę kilku butików online. Tworząc listę ulubionych, zwróć uwagę na grupę docelową oraz najlepsze kroje i projekty, które Ci odpowiadają (na przykład niektóre sklepy sprzedają niesamowite sukienki, ale mają mały wybór obuwia). Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii, ponieważ nie będziesz musiał szukać tej jednej idealnej pozycji w każdym sklepie odzieżowym, na który się natkniesz. Lubisz drogę na skróty i gotowe rozwiązania? Butik internetowy LaLaLa to miejsce, w którym mogą się świetnie odnaleźć wszystkie fashionistki, bez względu na wiek – jest więc duża szansa, że i Ty się zakochasz w tym asortymencie. Warto sprawdzić!