Aktualności

Okna plastikowe PCV, to teraz pierwszy dobór wszelkich, jacy remontują dom oraz zawierają stolarkę okienną. Są odporne, są w pełnej gamie odcieni oraz nie należy zajmować się nimi tak bardzo, jak oknami drewnianymi. Dobór okien plastikowych (z polichlorku winylu – zwanego PCV czy PVC) jest tak wielki, iż co poniektórym może przysparzać trochę dolegliwości z podjęciem decyzji zakupowych. Okna z tworzywa syntetycznego nie są powszechne, jedne doskonale sprawdzą się w starych kamienicach, pozostałe – w domkach jednorodzinnych.

Okna plastikowe PCV oraz ich popularność

Podstawą popularności tego rodzaju okien jest przede wszystkim piękny wygląd oraz odpowiednie parametry termiczne. Taki produkt nie potrzebuje żadnej specjalnej ochrony – jak ma to miejsce w wypadku obwódek drewnianych. Znacząca podstawą popularności tychże okien jest cena. Jest ona mniejsza aniżeli w wypadku obwódek drewnianych. Artykuły owe są również energooszczędne dzięki czemu znajdują wykorzystanie w innowacyjnym budownictwie. PCV jest też bardzo plastycznym produktem (niewątpliwie w dobrych wymogach), co pozwoli na produkcję okien we właściwie każdym kształcie oraz wielkości.

Okucia

Okucia, jakimi poruszamy za pomocą klamki, odblokowują czy blokują skrzydło oraz tymże samym stanowią o tymże, w jaki sposób je otwieramy oraz zamykamy. We współzależności od ich typu możemy np. przesunąć okno w bok, zupełnie je otworzyć lub otworzyć do pionu. Mają zatem one ważny wpływ nie jedynie na użyteczność okna, jednak także wygodę jego wykorzystywania. Należałoby pamiętać, iż na rynku dostępne są okucia, jakie mają specjalne wartości, np. chronią przed wtargnięciem. http://effra.pl/okna-pcv-wroclaw