Aktualności

Zaprawianie nasion ma nam pomóc w zabezpieczeniu nasion kiełkujących przed patogenami, które występują w glebie oraz na nasionach. Dzięki zaprawianiu nasion wschody roślin są bardziej wyrównane oraz znacznie lepsze. Młode siewki z kolei się rozwijają o wiele lepiej i stają się odporne na przeróżne szkodniki oraz także choroby. Możemy liczyć w rezultacie na wyższe plony o dobrej jakości. Obecnie w praktyce zarejestrowane nasienne zaprawy zawierają jedną czy też dwie z trzech substancji aktywnych.

Musimy wiedzieć, że co po niektóre choroby pomidorów pojawić się mogą jeszcze na młodych roślinach w okresie wzrostu najintensywniejszego. W związku z tym już po kilku dniach od wysadzenia roślin się zaleca wykonanie zabiegu zapobiegawczo. W tym celu powinniśmy wykorzystać preparaty o naturalnym pochodzeniu jak chociażby środki grzybobójcze na pomidory.

Na rynku znajdziemy środki grzybobójcze na pomidory, które można stosować w zasadzie przez cały sezon co mniej więcej dziesięć bądź też czternaście dni. Do stosowania zapobiegawczo na rośliny młode, w okresie ich wzrostu najintensywniejszego poleca się środki, które są przeznaczone do ochrony pomidorów przed grzybowymi chorobami zarówno pomidorów zasadzonych w gruncie, jak i także uprawianymi pod osłonami. Na pewno tego rodzaju środki skutecznie zapobiegają zarazie ziemniaka, alternariozie czy też mączniakom. Dzięki systemicznemu działaniu aktywna substancja przemieszcza się w samej łodydze i liściach co sprawia, że to jest jeden z możliwie najskuteczniejszych preparatów grzybobójczych, które są dostępne na rynku. W zapobiegawczej ochronie pomidorów przed chorobami grzybowymi sprawdzają się również wszelkiego rodzaju preparaty miedziowe.

Wystarczy, że udamy się do sklepu ogrodniczego i wybierzemy odpowiedni dla siebie środek. Na pewno możemy liczyć na wsparcie osób pracujących w danym sklepie. Najczęściej osoby te mają naprawdę sporą wiedzę i są w stanie nam doradzić dobry środek. https://www.gardenowo.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin/grzybobojcze/