Aktualności

Źródło: https://www.knaufinsulation.pl/

Materiały izolacyjne powinniśmy wybrać tak, aby służyły nam przez długie lata, optymalnie spełniając swoje funkcje. Aby cieszyć się izolacją termiczną na miarę XXI wieku, warto poznać ofertę najlepszych na rynku materiałów izolacyjnych, bo to właśnie one będą stanowiły o jej skuteczności. Wełna szklana, wełna kamienna, a może wełna drzewna? Sprawdźmy, jakie właściwości ma każdy z tych materiałów.

Materiały izolacyjne i siła przyzwyczajenia

Kiedy planujemy ocieplenie domu, siła przyzwyczajenia przywodzi nam zazwyczaj na myśl styropian, który jeszcze niedawno stosowano do izolacji cieplnej większości budynków. Zapominamy przy tym, że branża izolacji termicznej nieustannie się rozwija, oferując nam coraz to nowe rozwiązania oraz materiały, których skuteczność gwarantują wieloletnie badania mające na celu opracowanie niezawodnej i trwałej formuły. Jeśli nie wiecie, jak zabrać się do planowania izolacji termicznej, zacznijcie od poznania właściwości najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych, wśród których nie sposób nie wspomnieć o wełnie kamiennej, wełnie drzewnej i sprawdzonej wełnie szklanej.

Więcej na temat dowiesz się na stronie Knauf Insulation.

Przegląd najlepszych materiałów izolacyjnych

Producenci prześcigają się w próbach opracowania coraz to skuteczniejszych materiałów izolacyjnych, w związku z czym oferta branżowa nieustannie się zmienia. Aby nie utonąć w morzu możliwości, przyjrzyjmy się trzem popularnym materiałom izolacyjnym, które dzięki swojej skuteczności są coraz chętniej wybierane przez inwestorów.