Aktualności

Funkcje nieprzemakalnego prześcieradła

Prześcieradło nieprzemakalne jest bardzo dużym udogodnieniem dla osób, które posiadają dzieci czy też zajmują się niepełnosprawną osobą dorosłą, która wymaga cały czas stałej opieki, także w zakresie czynności, które są związane z pielęgnacją oraz higieną. Czym są tego rodzaju produkty?

W przypadku osób, które mają na przykład problemy z nietrzymaniem moczu, stosowane są często specjalne podkłady, które sprawiają, że wilgoć ewentualnie nie zabrudzi ani też nie zamoczy materaca. Prześcieradło nieprzemakalne łączy ze sobą niejako dwa produkty. Jest to zwykłe prześcieradło oraz także wspomniany wcześnie podkład. Prześcieradło to składa się z dwóch warstw. Z wierzchu jest pokryte tkaniną, a od spodu zawiera ochronną powłokę, która zatrzymuje wszelkie płyny fizjologiczne. Membrana odpowiada z kolei za to, aby nie nastąpiły żadne przecieki wilgoci czy też nie powstały plamy nieestetyczne na materacu, które skutkują dodatkowo roznoszeniem oraz do tego namnażaniem się bakterii. Jest bardzo ważne to, że przechodzi pod nią powietrze.

Prześcieradła nieprzemakalna są produktami niezwykle praktycznymi, a na dodatek wygodnymi i funkcjonalnymi. Nie ma także problemów z praniem w pralce automatycznej. Świetnie się je suszy, a bardzo często nie wymagają nawet prasowania. Szczególnie, gdy zdecydujemy się na specjalne prześcieradło z gumką.

Wykonanie ochronnych prześcieradeł

Tak jak już zostało wspomniane najczęściej prześcieradła nieprzemakalne wykonywane są z frotte czy też z jerseyu o wiele gładszego oraz cieńszego, który jest połączeniem bawełny oraz syntetycznego włókna. Takie właśnie rodzaje tkanin zapewniają komfort maksymalny podczas snu czy też leżenia, ponieważ są one bardzo przyjazne dla skóry oraz nie wywołują kompletnie żadnych podrażnień. Warstwa oddychająca zabezpieczająca jest gwarancją prawidłowej cyrkulacji powietrza. Jest to główny czynnik, który chroni przed odleżynami oraz potem. Kupując prześcieradło nieprzemakalne mamy możliwość przytwierdzania go w samych rogach materaca, przez co nie będzie się ono rolowało czy też przemieszczało.

Więcej informacji na https://ochraniacz-na-materac.pl/