Aktualności

Niedocenione skarby Inków

Alpaka płaszcz jest wykonany z wełny o najwyższej jakości. Pochodzi ona on alpaki peruwiańskiej. Jest ona niezwykle ciepła oraz w żadnym wypadku nie gryząca. Kołnierz, jak i także kieszenie w całości są obszyte futrem z norki naturalnej. Prosty fason klasyczny jest elegancki oraz ponadczasowy. Na pewno warto zainwestować w ten płaszcz. Bowiem alpaka płaszcz https://butikperla.pl/pl/c/PLASZCZ-ALPAKA/41 powinien być elementem podstawowym każdej damskiej garderoby. Znalezienie modelu, który by się sprawdził podczas surowej polskiej zimy, nie jest wcale takie proste. Bowiem w sklepach króluje poliester oraz akryl, które w połowie nawet nie są takie ciepłe jak właśnie alpaka.

W kraju Inków alpaki były otaczane naprawdę szczególną czcią. Wierzono, że są darem od bogów. Zostać mogły na ziemi jedynie pod warunkiem, że ludzie będą się nimi dobrze opiekować. Inkowie zadanie to traktowali bardzo poważnie. Alpaki były naprawdę świetnie traktowane, a prawo do noszenia wełny z nich pozyskiwanej mieli jedynie członkowie królewskiej rodziny.

Obecnie dostęp do swetrów, jak i także do płaszczy z alpaki ma każdy z nas. Oczywiście jedyną barierą jest sama cena. Płaszcz z przędzy czystej jest kosztem przynajmniej kilku tysięcy złotych. Dlaczego zatem wełna alpaki jest taka droga? Populacja alpak na pewno jest mniejsza od populacji owiec. Podczas,gdy owczej wełny produkuje się dwa miliony ton rocznie, to produkcja wełny alpak wynosi jedynie 5,500 ton. Wełna jest ścinana raz na dwa lata, a rząd Peru prowadzi politykę niezwykle restrykcyjną jeśli chodzi o eksport tychże zwierząt.

Świetne właściwości wełny z alpak

W płaszczu z wełny alpaki nie można zmarznąć. Szacuje się bowiem, że ich wełna jest o siedem razy cieplejsza od wełny owczej. Na uwagę na pewno zasługuje jej odporność na wytrzymałość oraz także na zabrudzenia. Jest to zasługa mniejszej niż w owczej wełnie zawartości lanoliny. Poza tym wełna z alpaki nie wybarwia się pod wpływem słońca oraz jest hipoalergiczna. Mogą ją dzięki temu nosić również alergicy. Na świecie nie ma nigdzie włókna o zbliżonych właściwościach.