Aktualności

Wesele kogoś bliskiego to wyjątkowe wydarzenie i nic dziwnego, że chcemy na nim prezentować się wyjątkowo. Jednak wybór odpowiedniej sukienki na wesele nie jest taki łatwy – nie wszystkie kroje i kolory dobrze się sprawdzą na całonocnej imprezie, a jednocześnie w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego. Na co więc zwracać uwagę i jak wybrać sukienkę tak, by była jednocześnie gustowna i wygodna?

Sukienki na wesele – krótkie czy długie?

Długość sukienki na wesele nie ma aż tak dużego znaczenia, gdyż charakter tego wydarzenia pozwala na odrobinę szaleństwa. Warto jednak pamiętać, że najczęściej w tej samej kreacji udamy się do kościoła bądź urzędu stanu cywilnego, więc dobrze jest mieć na uwadze, by nie była bardzo krótka. Długość do połowy uda jest jak najbardziej odpowiednia, a odsłonięte ramiona i plecy dobrze jest przykryć narzutką czy płaszczem. Sukienka na wesele ma nie jednak nie tylko zjawiskowo wyglądać – musi być także wygodna. Obcisłe kroje zwykle nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż uwidaczniają takie dolegliwości jak lekkie wzdęcia po obfitej kolacji i mogą być z tego powodu przyczyną dyskomfortu. By sprawdzić, czy dana sukienka się sprawdzi, można ją założyć jakiś czas przed weselem i spędzić w niej cały dzień. Jeśli nic nie uciska, nie zjeżdżają ramiączka ani nic się nie odkształca, wtedy możemy mieć pewność, że i na weselu będzie wygodna.

Jaki kolor sukienki na wesele?

Wiadomym jest, że biel jest zarezerwowana dla panny młodej i kreacje w tym kolorze lepiej zostawić na inną okazję, jednak jeśli jest to sukienka biała, ale z nadrukami czy haftami, wtedy możemy po prostu zapytać wcześniej o zdanie pannę młodą – jeśli uzna, że biała sukienka w kwiaty nie zrani jej uczuć w tak wyjątkowym dniu, mamy zielone światło na jej założenie. A jeżeli nie mamy tak bliskiej relacji z młodą parą, wtedy bezpieczniej jest wybrać inny kolor. Kontrowersyjna jest również czerń, która kojarzy się w naszej kulturze z pogrzebem i żałobą i może zostać źle odebrana. Natomiast wszystkie inne kolory są dozwolone i możemy sobie pozwolić na szaleństwo w tym zakresie.