Aktualności

Mówi się, że o zdrowie należy dbać każdego dnia. Zapomina się jednak o fakcie, że nasz organizm potrzebuje przede wszystkim komfortowego i zdrowego wypoczynku nocą. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który ma za zadanie zapewnienie optymalnego ułożenia ciała podczas snu. Na stronie Common znajdziemy różne typy mat o odmiennych funkcjach i przeznaczeniach, w tym materace piankowe 140×200 i 160×200, a także wierzchnie oraz wysokoelastyczne. Porównując ze sobą poszczególne modele z pewnością uda się dobrać taki, który będzie spełniał osobiste wymagania.

Wysoka jakość nie zawsze idzie w parze z koniecznością dużego wydatku i przykładem może być tu materac sprężynowy 160×200. Cena takiego rozwiązania zaczyna się już od kilkuset złotych, a ma sporą ilość zalet. Przede wszystkim maty te cechuje długa żywotność, a sprężyny kieszeniowe reagujące na ciężar ciała dopasowują się do jego naturalnych krzywizn ciała. Dla osób, które szukają czegoś bardziej funkcjonalnego niż materac sprężynowy 160×200, Common proponuje między innymi opcję hybrydową. Mianowicie chodzi tutaj o materac sprężynowo-kokosowy, który łączy w sobie zarówno wytrzymałość i komfort z wysoką higieną. Ważną rolę odgrywa tu kokos, którego włókna wspierają optymalną cyrkulację powietrza i pochłaniają wilgoć, a także zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów.

Będąc przy temacie kokosu, od razu narzuca się inny typ maty, czyli tzw. materac nawierzchniowy 160×200. Stosuje się go w przypadku, gdy posiadamy stary lub niewygodny materac, którego twardość nam nie odpowiada. Jeśli materac bazowy jest zbyt miękki, warto zastosować matę wierzchnią kokosową. Z kolei w celu zmniejszenia twardości, bardziej spisze się materac wierzchni z pianki termoplastycznej.

Jeśli planujemy jednak wymianę starej maty na nową, warto sprawdzić materac wysokoelastyczny 160×200. Cechuje się on dobrą sprężystością, dzięki materiałowi z elastycznej pianki HR. Tworzywo reaguje na nacisk oraz temperaturę ciała, przez co lepiej się dopasowuje do naturalnych krzywizn, utrzymując je w komfortowej i zdrowej pozycji. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać twardy materac piankowy lub memory, gdyż niweluje on uczucie zapadania się.

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić materac 140×200 twardy lub memory, czy materac 160×200, sprężynowy lub piankowy – w Common znajduje się wiele wariantów każdego typu mat. Ważnym jest, aby wybór padł na jak najbardziej ergonomiczną wersję, która pozwoli zapomnieć o porannych bólach kręgosłupa i innych nieprzyjemnych dolegliwościach. Wszystko dla zdrowego snu, który pomoże naładować baterie na kolejny dzień.