Aktualności

Jeśli posiadasz już sejf na broń i uważasz, że jest ona bezpieczna to wszystko wydaje się w porządku. Jednak Pamiętaj też o kilku ważnych zasadach, które obowiązują posiadaczy broni.

Sejf na broń i to wszystko?

Przechowuj amunicję oddzielnie od broni palnej. Można użyć osobnego sejfu na amunicję lub bezpiecznego pojemnika, który jest trudno dostępny dla nieuprawnionych osób.

Upewnij się, że broń jest zabezpieczona przed przypadkowym wystrzałem poprzez założenie zamka na spust lub zamknięcie mechanizmu suwadła. To pomoże zapobiec przypadkowemu wystrzałowi, szczególnie w przypadku broni krótkiej.

Jeśli posiadasz broń palną w domu, ważne jest ograniczenie dostępu do niej tylko do upoważnionych osób. Informuj członków rodziny lub współlokatorów o zasadach bezpiecznego przechowywania broni i zapewnij, że tylko odpowiednio przeszkoleni i uprawnieni do tego ludzie mają dostęp do broni.

Wszyscy użytkownicy broni palnej powinni być odpowiednio przeszkoleni w zakresie bezpiecznego korzystania z broni. Zapoznaj się z przepisami i zasadami dotyczącymi przechowywania broni. Posiadając sejf na broń powinieneś być także świadomy ewentualnych niebezpieczeństw.