Aktualności

Robot koszący to dobry sposób na to, by cieszyć się ładnym, gęstym, angielskim trawnikiem bez żadnego kłopotu. Ta nowoczesna kosiarka własnoręcznie przeprowadzi pracę w Twoim ogrodzie – cicho, ekonomicznie, ekologicznie oraz pewnie. Tak będzie pod warunkiem, iż dobierzesz dobry typ. Nie jest to łatwe – szczególnie, iż to jedno spośród tychże narzędzi, jakie fascynuje od pierwszego spojrzenia oraz jest kupowane pod wpływem impulsu, natomiast wtedy o omyłkę nietrudno. Też każdego roku pojawiają się nowoczesne podejścia techniczne, natomiast ilość dostępnych rodzajów oraz konfiguracji może obciążyć. Jaki robot koszący będzie najlepszy?

Jak kupować robot koszący. Kiedy robot ma sens

Inwestycja w robota koszącego opłaca się niezwykle właścicielom wielkich trawników, o przestrzeni ponad 1000 m2, umieszczonych w jednej lokalizacji. Trawnik rozłożony na dwie niepowiązane płaszczyzny będzie już trudnym zestawem poprzez wzgląd na sprawy instalacyjne oraz nowoczesność sprzętu. Najciekawszym wyjściem byłoby wykorzystanie dwóch robotów dedykowanych do obsługi mniejszych przestrzeni, lecz cała kwota zakupu byłaby duża.

Powierzchnia strzyżenia – co należałoby wiedzieć?

Sensory oraz oprogramowanie robotów ogrodowych są w stanie zagwarantować mu dobrą pracę na obszarze o właściwej wielkości. Im lepsza sprawność tychże dwóch składników, tymże teren może być większy. Jego wielkość jest niewątpliwie podawana w metrach kwadratowych. Znane typy, w jednym trybie są w stanie skosić od tysiąca, do dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Należałoby zaplanować pewien mały element błędu. Niewątpliwie mówimy o jednolitej przestrzeni trawnika.