Aktualności

Gotowe zestawy herbat to świetny pomysł na prezent dla miłośników tego napoju. Nowe, ciekawe mieszanki smaków z pewnością wywołają uśmiech na twarzy, a także umilą niejedno leniwe popołudnie. W zależności od tego, czy chcemy obdarować osobę, która dopiero zaczyna swoją przygodę z herbatami, czy też prawdziwego konesera, warto postawić na inny rodzaj herbaty. Zatem jaki zestaw sprawdzi się najlepiej?

Jaka herbata na początek?

Jeżeli kupujemy zestaw herbat dla początkującego amatora tego napoju, postawmy na klasykę. W zestawie powinny znaleźć się dobra, mocna czarna herbata oraz klasyczna zielona bez dodatków. Zadbajmy o to, aby były naprawdę wyśmienitej jakości. Dzieki temu początkujący pozna smak prawdziwej herbaty, a nie wyrobu, który tylko herbatę przypomina. Na początek możemy wybrać także mieszanki herbat owocowych, takich jak wiśniowa czy jagodowa. Do takiego zestawu warto dołączyć instrukcję parzenia różnego rodzaju herbat, tak aby osoba początkująca mogła wydobyć ich prawdziwy, głęboki smak.

Co dla wytrawnego konesera?

Dla osób, które mają już pokaźną kolekcję, dobre będą zestawy herbat zawierające takie rodzaje jak herbata biała lub tzw. rozkwitająca. Herbata biała to jedna z najdelikatniejszych i najbardziej wysublimowanych w smaku gatunku herbat. Nie jest tak popularna jak pozostałe rodzaje, dlatego też prawdziwy miłośnik herbaty z pewnością ucieszy się, gdy zawita w jego kolekcji. Warto także kupić herbatę rozkwitającą. Są to herbaciane liście, zwijane ręcznie w formę kulki wielkości orzecha włoskiego. Podczas zaparzania warstwy liści stopniowo rozwijają się, co sprawia, że możemy obserwować niezwykły spektakl natury.

Jakie akcesoria warto dokupić?

Często zestawy herbat są sprzedawane razem z różnymi akcesoriami. Które z nich są najbardziej przydatne? Oczywistym skojarzeniem z herbatą jest kubek. To przedmiot, którego nie może zabraknąć w kuchni amatora herbaty. Warto, aby był dostatecznie szeroki, tak aby zaparzane liście miały dużo miejsca do rozwinięcia się. Dzięki temu lepiej uwolnią smak i aromat. Jeżeli kupujemy herbatę rozkwitającą, wybierzmy kubek szklany, tak aby rozwijanie liści było dobrze widoczne. Kolejnym gadżetem przydatnym do parzenia herbaty jest zaparzacz. Tutaj możemy wybierać spośród tradycyjnych metalowych sitek, lub nowoczesnych, kolorowych silikonowych zaparzaczy. Bez względu na to, jaki zaparzacz wybierzemy, powinien być on dosyć duży i szeroki. Do zestawu warto dokupić także pokrywkę do kubka, a jeżeli nasz obdarowany lubi przyjmować gości, dobrym pomysłem będzie kupno ładnego dzbanuszka.