Bez kategorii

W dzisiejszych czasach sektor samochodowy nie może istnieć bez oprogramowania komputerowego służącego do oceny samochodu. Dzięki wzrastającej konkurencji, jesteśmy obserwatorami szybkiego rozwoju informatyki komputerowej wytyczonej na branżę samochodową. Choćby prosta naprawa samochodu potrzebuje w warsztacie samochodowym wykorzystania paru różnorodnych projektów komputerowych: do zbudowania zlecenia naprawy, opracowania szacunku usługi. Więc również nieodzowny będzie specjalny program do warsztatu samochodowego.

Jakie funkcje ma specjalny program do warsztatu samochodowego?

Program warsztatowy, to system informatyczny dedykowany do prowadzenia warsztatu pojazdów ciężarowych i osobowych. Ma wszelkie konieczne funkcje charakterystyczne dla programów warsztatowych, biblioteki pracowników (mechaników), ewidencję klientów, reperowanych samochodów, zlecenia naprawy fakturowanie itd. Ma także element liczenia czasu pracy mechaników. Ogólnie rzecz biorąc nie istotne na jaki program się zdecydujemy, będziemy zadowoleni.

Kompleksowa obsługa klienta

Można stwierdzić, iż branża IT proponuje wszystko to, co niegdyś dostępne było tylko w katalogach książkowych, więc systemy, instrukcje serwisowe, katalog czynności, jakie należy zrobić podczas przeglądów, oraz mnóstwo pozostałych. Do podstawowych aplikacji przeznaczonych wprost serwisom samochodowym należy oprogramowanie służące do ogólnej obsługi warsztatu. Ma ono w sobie wszystko, co jest potrzebne do wykonywania warsztatu: udostępnia kalendarz warsztatowy do umawiania wizyt, zapewnia wykonywanie zleceń naprawy, wysyła zawiadomienia do klientów o zbliżających się przeglądach wprost z zakresu programu.