Aktualności

Źródło: https://ugryz-zdrowie.pl/

Jakie cechy powinien mieć dobry dietetyk?

Wsparcie dobrego dietetyka jest nieocenione, kiedy postanawiasz zmienić coś w swoim życiu i skorzystać z porad dietetycznych. Bez wątpienia nie chcesz iść na kompromisy w kwestii jakości usług dietetycznych. Szukasz specjalisty, który pozna Twoje potrzeby, a dietę czy zalecenia ułoży, biorąc pod uwagę stan zdrowia i preferencje żywieniowe. Co jeszcze powinno być istotne, kiedy decydujesz się na wybór osoby mającej Cię wesprzeć w drodze do zdrowego stylu życia, odżywiania?

Wiedza vs doświadczenie

Bez wątpienia prawdziwy dietetyk to osoba wykształcona kierunkowo, posiadająca nie tylko pojedynczy kurs, ale dyplom ukończenia studiów. Ale w tej dziedzinie ważne jest stawianie na rozwój, poznawanie nie tylko aktualnych trendów, ale również najnowszej wiedzy z zakresu dietetyki. Doświadczenie jest bardzo istotne w pracy z pacjentami nie tylko ze względu na wartość merytoryczną, ale także z uwagi na umiejętność zrozumienia Twoich potrzeb.

Dlaczego otwarta postawa jest tak ważna?

Dieta wspierana przez dietetyka bazuje na obustronnej współpracy. Dlatego też specjalista musi potrafić nawiązać kontakt ze swoim pacjentem. Bez tego poziom motywacji może spadać, a współdziałanie nie układać się na najlepiej. Osoby, które obejmuję swoimi działaniami, mogą zgłosić się do mnie ze swoimi problemami, pytaniami i wątpliwościami. Wszystko staram się rozwiązywać na bieżąco, aby nic nie stanęło na drodze do lepszego, zdrowszego życia.