Aktualności

Dodatki takie jak pierścionki, kolczyki czy wisiorki są tak popularne, bo pozwalają wyrazić własny styl oraz dodają szyku. Chcąc wybrać najlepszy materiał, stajemy przed niełatwym wyborem. Wymarzony złoty lub srebrny dodatek może się pięknie prezentować, ale czasami z różnych powodów skóra nie reaguje na niego dobrze. Czy są jakieś alternatywy?

Biżuteria ze stali chirurgicznej – bezpieczeństwo i trwałość

Czym jest ten rodzaj stali i co go wyróżnia? Jest to stop żelaza z dodatkiem innych pierwiastków takich jak nikiel czy chrom. Początkowo stali szlachetnej używano do wyrabiania narzędzi chirurgicznych, gdzie ważne jest bezpieczeństwo, obecnie jest spotykana podczas piercingu, w salonach tatuażu, ale również w szkatułkach.

Biżuteria ze stali chirurgicznej cechuje się wyjątkową trwałością, niełatwo je porysować czy uszkodzić. Co ciekawe, w ogóle nie rdzewieją ani nie czernieją pod wpływem intensywnego użytkowania. Kupując dodatki z tego materiału, mamy pewność, że będą wyglądały tak samo atrakcyjnie nawet po wielu latach. Znaną zaletą biżuterii ze stali chirurgicznej jest hipoalergiczność. Dzięki temu osoby z uczuleniami nie muszą rezygnować z noszenia tego, co lubią. Stal jest bezpieczna dla skóry i nie wywołuje odczynu alergicznego. Warto wspomnieć, że jest też dostępna w dobrych cenach, co czyni ją ciekawą alternatywą dla srebra czy złota. Takie wyroby mogą być niezwykle efektowne, spotykamy je w różnych kolorach i kształtach.

Jak widać, zalet jest dużo, co sprawia, że ten rodzaj ozdób jest coraz popularniejszy.