Aktualności

Jesień w pełni, a więc warto powoli myśleć o zakupie zimowych ubrań. Podstawą jest ciepła kurtka oraz wygodne i ciepłe kozaki damskie. Oba te elementy garderoby są dość sporym wydatkiem, dlatego warto wybrać taki produkt, aby móc cieszyć się jego długoletnim użytkowaniem. Ważny jest komfort noszenia, ochronę przed wilgocią i ciepło. Przyjrzyjmy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze obuwia idealnego.

Ważny jest materiał

Nie od dziś wiadomo, że materiał, z jakiego zostały wykonane nasze buty to bardzo znaczący element. W sklepach obuwniczych znajdziemy buty ze skóry licowej, lakierowanej, zamszowe oraz z materiałów syntetycznych i innych. Każdy z nich ma pewne cechy, które warto mieć na uwadze.

Skóra lakierowana wygląda bardzo efektownie i elegancko, jednak należy o nią właściwie dbać, gdyż jest podatna na uszkodzenia. Z kolei decydując się na kozaki damskie ze skóry licowej mamy gwarancje trwałości oraz odporności na uszkodzenia. Buty zamszowe zaś nienagannie wyglądają, lecz wymagają sporo pielęgnacji i nie są zbyt łatwe w czyszczeniu. Materiały syntetyczne cieszą się dużą popularnością, a to za sprawą niskiej ceny – jednak to często idzie w parze z jakością, są twarde i niezbyt wygodne w noszeniu, często mogą posłużyć na jeden sezon.

Wnętrze kozaków oraz ich podeszwa

Zarówno materiał, jak i wnętrze buta, są bardzo ważne. Wnętrze kozaków musi być ciepłe i zapewniać ochronę przed wilgocią oraz właściwą wentylację. Najczęściej spotkać możemy wełnę, polar oraz włókninę.

Kupując kozaki damskie, musimy mieć na uwadze, że zima to niesprzyjający czas, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Śnieg, deszcz, błoto i lód to czynniki, które zwiększają ryzyko upadku, co grozi kontuzją. Dlatego też podczas zakupu kozaków musimy zwrócić uwagę na podeszwę. Powinna być ona gruba, gdyż dodatkowa warstwa odizoluje naszą stopę od zimnego podłoża. Ważny jest również materiał, z jakiego została wykonana. Zwróćmy uwagę na to, że im bardziej chropowata  podeszwa naszych kozaków damskich, tym większą zapewni nam przyczepność.